Novi KiNetov kuharski forum
Listopad 31, 2014, 09:32:43 pm *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9
  Ispis  
Autor Tema: vesnine torte  (Posjeta: 35182 )
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #140 : Ožujak 13, 2009, 08:24:56 am »

pazite sad ovo ...vencana torta je bila ekstra brzo gotova _ za manje od dva sata svih pet torti je bilo obuceno u ticino i sa karnerima i perlama.....krevet je isto tako bio jako brzo gotov.....sta se same cipele tice za nju vam treba manje od pola sata da je napravite i oko 7 dana da se osusi ako je velika vlaga.....Znate ovaj ticino je jako zahvalan za rad   sve se radi brze....da sam ove mladalacke isla da slagiram trebalo bi mi vise od sedam sati da ih napravim ugladim isaram.Ispod ticina je isao muslinbuterkrem i torte su bile Jafa torta.Malo mi je ova kockasta torta izasla krivudava ali i za to postoji razlog napravila sam knap muterkrema i falilo je malo da se dobro zagladi  a nije mi se dalo da ponovo mutim _iskreno _nisam imala mesta ni vremena_.Joj samo da znate koji je to izazov......mozda se u buducnosti i okrenem ticinu ali samo za jako svecane torte  tipa vencanje krstenje ....mnogo je lakse.....Kupila sam  i podosta alata  samo jos trebam da uhvatim malo slobodnog vremena da pocnem da ga malo koristim i da vezbam.Kupila sam podosta otisaka i sekaca. dve reljefne podloge....dosta kalupica i jos masu raznih gluposti koje verujte nemama pojma kakako cu koristiti....budem vidila pa vam javim sta sam uradila
Evidentirano
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #141 : Lipanj 05, 2009, 07:55:35 am »

vec dugo nisam nista postavila  a radilo se i previse .....malo sam u nekoj guzvi .....naime  mi ovde pokusavamo otvorit radionu za slastice .......vauuuuuuu mozda preveliki zalogaj ali verujte ovo je prevazislo okvire normalnog rada u kuhinji i moralo se ....a i jos jedan je razlog za to  naime ja se moram vratiti na posao 13/6  posao koji nevolim raditi i koji mi je mrsak zbog gazde za koga radim i koji nas sve _koji tamo radimo_ lipo potkrada.... evo nesto cisto da se vidi sta se sada radi i cime se trenutno zanimam...http://i165.photobucket.com/albums/u80/19051974/DSC01043.jpg
Evidentirano
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #142 : Lipanj 05, 2009, 08:00:31 am »

« Zadnja izmjena: Srpanj 06, 2009, 12:35:22 am kkuhar » Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #143 : Lipanj 05, 2009, 08:12:13 am »

...draga moja Vesnice...nisam uopće sumnjala da si se usavršila do savršenstva i sa ticinom....ti jednostavno sve čega se prihvatiš dovedeš do +10...neznam što bi izdvojila, jer sve mi je prekrasno...možda je najupečatljivija ona tortica od nekoliko katova...
...jedva čekam ljetnu školu.... Poljubac Poljubac
Evidentirano

...kad Nadalina muti jaja...
dalija
Senior Član

« Odgovor #144 : Lipanj 05, 2009, 04:03:31 pm »

jesi ovo kraj torte ti ili na klupi kraj djece i na plaži? Za torte je svaki komentar suvišan
Evidentirano
kadulja
Član

« Odgovor #145 : Lipanj 05, 2009, 06:06:32 pm »

Vise ne mogu bit iznenađena.....vise ne mogu bit sokirana Šokiran......ali mogu i dalje padati u nesvijest od ove elegancije...od ove pedanterije.....od ove divote i lipote.....od ove
zanesenosti....od ove bajke nad bajkama....od tvog smisla za lijepo,prelijepo,presavrseno... i sto jos da kazem.....Vesna  ocarana sam tvojim tortama......ne mogu ih se nagledati.
Zasluzila si da imas radionu za slastice...drzim ti fige da uspijes u tome.
Procitaj poruku koju sam ti poslala.

Ljubac Poljubac
Evidentirano
didi
Član

« Odgovor #146 : Lipanj 09, 2009, 09:37:32 pm »

Razmišljam,što bi uopće napisala a da ne ponavljam stalno iste stvari...
...i ne znam...opet dođem na isto...i eto...
..moje divljenje tvom radu je beskrajno,što god napraviš,šlag,ticino,to je savršenstvo i umjetnost...
...da jednom budem upola tako dobra kao ti,ja sretna...
...svaka čast...
Evidentirano

didi
muffin
Član

« Odgovor #147 : Srpanj 02, 2009, 05:50:25 pm »

wow  to je jedino sta mogu reci Pozdrav Muffin
Evidentirano
Puslica
Novi član
*

« Odgovor #148 : Srpanj 05, 2009, 10:33:17 am »

Na ovo se jednostavno mora reagirati.
Klanjam se majstorici.
Od prvog trenutka me oduševljavaju tvoje torte od šlaga. Ruže na tvojim tortama izgledaju ljepše nego u mnogim ružićnjacima, a dječije torte su priče za sebe. (Taj dio priče mi jednostavno moraš otkriti kako radiš) Ja sam za crtanje i preslikavanje tudum, ali sigurno koristiš neku efikasnu tehniku za koju ja neznam. Tvoje sličice izgledju bezprijekorno.
A sada ono najglavnije. Torte od ticino mase. To je već poezija. Sav tvoj telent je došao do izražaja. Nevjerojatno koliko mašte imaš. Sve su preljepe. Zaista neznam koju bi posebno izdvojila.
Molim te da li sama izrađuješ cvijetne aranžmane za torte. Oni su isto jako lijepi.
Sigurna sam da će alat koji si revno kupovala i skupljala u tvojim rukama davati izvrsne rezultate. A ako realiziraš i svoju zamisao da radiš sama za sebe, onda će to biti pun pogodak. Želim ti od srca da uspiješ u svojoj nakani.
Evidentirano
dalija
Senior Član

« Odgovor #149 : Srpanj 14, 2009, 04:47:10 pm »

predivno
Evidentirano
dalija
Senior Član

« Odgovor #150 : Rujan 17, 2009, 06:59:27 pm »

DRAGA VESNA. IMAM ŽELJU DA NA JEDNOJ TORTI BUDE CIPELA. BI LI JA TO MOGLA NAPRAVITI I NA KOJI NAČIN? MAŠNU UŽIM ALI OBLIKE I PETA? KOLIKO SE SUŠI I TAKO. MOLIM TE KAD STIGNEŠ(ČIM PRIJE) NAPIŠI.
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2009, 07:12:54 pm dalija » Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #151 : Listopad 27, 2009, 12:38:07 am »

A šta reći više??
Ti si se ko dijete sigurno puno igrala sa plastelinom dok se nisi usavršila i sad to sve to znanje prenosiš na torte!!
I da , jako si me razveselila sa obavijesti da otvaraš svoju radionicu ovih preljepih čudesa!!
SRETNO TI DRAGA VESNA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poljubac Poljubac Poljubac Poljubac
Evidentirano
abebe
Gost
« Odgovor #152 : Studeni 12, 2009, 01:37:51 am »

draga vesna...evo nova sam ovdje!!!!! Cerim se
slucajno sam naisla na tvoje torte i oborile su me s nogu svojom ljepotom!!!!!  Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran
to se jednostavno nemoze opisat!!!!
imam par pitanja Š?:
-s cim skidas ruzice sa nastavka na kojem ih radis i kako ih stavis na tortu a da okolo ne uistis slag?
-i na koji nacin stavis crtu slaga u boji u vrecicu sa slagom da ti ruzice imaju rub i drugoj boji???
eto toliko od mene...nadam se da ce bit jos...obozavam radit kolace i torte...nemam slika svojih djela (mozda 2-3) ali kad skupin koju stavit cu!
inace curke torte i klaci su vam super!!!!! vec 3-4 veceri za redom do 3 u jutro pregledavam vase stranice i slike!!!!
 Poljubac Poljubac Poljubac
Evidentirano
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #153 : Studeni 17, 2009, 10:15:08 pm »

joj  bas ti hvala.... evo ovako  ruze sa eksera skidam malom spatulom slicna je ravnom nozicu amozes i malom mistrijicom koju slikari koriste _moze da se kupi i  hobi artu ili negde gde se prodaje pribor za slikanje...a boje su wiltonke  u gelu  koje nanesem cetkicom unutar kese_od samog dna _od nastavka_  pa sve do polovice kese_i to na onoj strani kese gde je nastavak uzi... jako je jednostavno....ako imas vremena vrati se na stari forum i prelistaj sve postove od pre dve godine i videt ces detaljno je objasnjeno...ima tamo bas svega .....hvala ti jos jednom na podrsci ....sto se torti tice -  ja obozavam da radim sa slagom-radim i sa fondonom   ali je slag preovaladao i sa njim se moze lepo izdekorisati torta....jos jednom dobro dosla na nas forum _ nadam se da cemo se lepo druziti_malo su si cure dale oduska ...nadam se da ce se brzo vratiti..... ljubac
Evidentirano
dalija
Senior Član

« Odgovor #154 : Siječanj 07, 2010, 04:57:34 pm »

POSLALA SAM TI ČESTITKU ZA BOŽIĆ MOBITELOM, SI DOBILA? KAK POSEL?
Evidentirano
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #155 : Siječanj 12, 2010, 10:05:14 pm »

aaaaaaaaaaaa to si bila ti............hvala od srca ............i tebi sve naj u novoj 2010 i jos puno lepih kolacica i torti.....VELIKA PUSA
Evidentirano
abebe
Gost
« Odgovor #156 : Siječanj 24, 2010, 01:48:59 am »

pitanje!
koliko stavis zelatine u slag kad radis ruzice!???
ljubac!!!!
Evidentirano
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #157 : Siječanj 24, 2010, 12:32:31 pm »

ja licno nestavljam zelatinu posto je slag visoke kvalitete i nemam potrebe ....jako se retki slucaji i to leti kada su jako visoke temperature da moram da skuham mleko sa zelatinom   dobro ohladim i time mutim slag ....ide tri kesice zelatine na 1 litar mleka
Evidentirano
abebe
Gost
« Odgovor #158 : Siječanj 25, 2010, 01:20:58 am »

imam jos jedno...jesi slucajno ikad radila torte na kat?
vidila san na internetu na youtube kako neka zenska stavlja,ali nisan skuzila...
pa da li znas slucajno postupak,pa mi opisi ako mozes!?
vidila sam da zabada neke kao stapice u torte...
e i hvala na odgovoru!
Evidentirano
abebe
Gost
« Odgovor #159 : Siječanj 25, 2010, 10:57:55 pm »

hy! opet ja!!!!
ajme izvini sta te umaram,ali moram!!!! STVARNO IZVINI!!!!!!!!!!
radila sam danas ruzice sa slagom (prvi put). pa imam par pitanja ako mi mos odgovorit MOLIM TE!!!
ruzice su super ispale nego su mi ostale kao male,sitne rupice tj. zrak po njima u biti u slagu,da li znas zasto mi je to ostalo.
i jos sam napravila royal icing (neznam da li si ga ti koristila) i radila s njim ruzice,ali bi mi se nakon par sekundi dok bi je zavrsvala sredina bi mi se
pocela topit i pretvarat u jedno tijelo,a kad sam radila sa drugim nastavcima listice ili one male puflice i ostalo sve je bilo ok!
NEKUZIM ZASTO MI SE RUZICE RASTAPAJU!!!
i jos nesto sta bi se dogodilo ako bi tortu oblozila royal icingom i napravila ruzice sa slagom?
... ajme znam da te davim...ali bas sam kupila nove nastavke za ukrasavanje pa sam bas uzbudena i zelim sve znat!!!!!!
pusa!!!
Evidentirano
Novi KiNetov kuharski forum

Evidentirano
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Novi KiNetov kuharski forum | Powered by SMF 1.1.13. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!