KiNetov kuharski forum
Ožujak 26, 2017, 11:08:17 am *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: VEEELIKA TORTA  (Posjeta: 8803 )
pahuljica
Član

« : Listopad 29, 2008, 09:28:47 pm »

...evo drage moje subrbljalice sa foruma odlučila sam otvoriti ovu temu u nadi da čete mozgati malo samnom i dati mi ideju....
...naime radi se o tome da imam napraviti VEEEELLLIKUUU TORTU...okrugle...najveća treba imati promjer 70 cm...a ostale trebaju biti kao što znate proporcionalno manje...treba biti 4 kata...torte će ležati jedna na drugoj...
...eto mislim da sam napisala sve najbitnije....hajde cure budite dobre i riješire ovaj rebus Cerim se...napišite kako biste vi ovo uradile u običnoj kuhinjskoj pećnici koja čak nije niti ventilatorska...jedina joj je prednost velika tepsija...

...ne morate se baš satrati od žurbe da mi pomognete savjetina...dajem vam rok za razmišljanje jedno 10-15 dana...

Cerim se Cerim se Cerim se
Evidentirano

...kad Nadalina muti jaja...
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #1 : Studeni 04, 2008, 03:09:17 pm »

BAS ZA MOZGANJE .JEL DA TE PITAM ODAKLE TI TEPSIJA PROMERA 70CM Š? Š?.JA IMAM OD 35 CM I TO NE ULAZI U MOJU PEC.e SAD MI SE NESTO MOTA PO GLAVI  TREBALA BI NAPRAVITI VISE TORTI I SECI I SPAJATI.NEMAM POJMA DA LI ME RAZUMES ALI PRIMER _osnova mora da je 70 cm_napravis jednu okruglu najvecu  dve cetvrtane.jedna da ti je centar a ove dve seces i kruzis oko centra tako dobijas na volumenu i santimima_ ako ti je prva 70 cm onda druga mora da bude sta znam _45-50 cm _za nju ces opet morati praviti par torti i seci i motati u krug -pa opet ova treca koliko ce biti 30 -35 cm dobro za to imas kalup i dovoljna ti je jedna torta i za najmanju jedna.Torta ce bas biti velika.moja mozgalica kaze jedna tortilja centar a oko nje motas drugu tortu.za drugo nemam pojma ja bih tako.jedino ako imas bas protvan od 70 cm i veliku slasticarsku pec Namigujem Namigujem Namigujem eeeeeeeee onda nema problemaaaaaaaaa.ljubac
Evidentirano
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #2 : Studeni 04, 2008, 03:10:28 pm »

za to ti treba i odgovarajuce postolje koje moze da izdrzi minimum 20kg
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #3 : Studeni 04, 2008, 05:20:17 pm »

...draga...ko će meni pohrliti u pomoć ako ne ti... Poljubac

...baš sam tako i ja slično razmišljala...ja nisam mislila kao ti napraviti centralnu okruglu od 33 pa ostalo u krug nastavljati...nego sam mislila peči četvrtaste torte pa ih posložiti jednu do druge i onda odrezati promjer 70 cm...
tako bi podloga za izrezivanje prve torte bila sastavljena od 5 torti veličine 30 x 35 cm...četiri torte bi bile cijele, a jednu bi prerezala uzdužno na dva komada veličine 15 x 35 cm...tako bi dobila veliki kvadrat 75 x 70 cm iz kojega bi izrezala krug veličine 70 cm...

...za drugu tortu bi pekla 4 torte 30 x 30 cm i kad ih posložim jednu do druge dobila bi kvadrat 40 x 40 cm iz kojeg bi rezala krug veličine 55cm...

...dalje je lako...

...molim te reci mi ...imaš više iskustva od mene...kolika bi trebala biti razlika u cm između svakog kata...ja sam mislila raditi 70 - 55 - 33 - 25 cm...hoče li to biti dobro...inače torta će biti sasvim bijela i vjerovatno ukrašena prirodnim cvijećem...bez figura na vrhu...samo cvijeće...

...hajde savjetnice moja...zadadoh ja tebi previše rebusa...nemoj da te glavica zaboli.... Šokiran

...za postolje sam pripremila debelo staklo veličine 80 x 80 cm...valjda će izdržati... Š? Š?
Evidentirano

mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #4 : Studeni 05, 2008, 04:42:13 pm »

šteta šta mora biti okrugla!! Da ju ja želim bila bi pravokutna! I da je složena tako da se u jednom kutu spajaju svi katovi! A ako je upitanju cvijeće napravila bi tako da se sljeva sa dvije strane prema dolje! Po katovima!  Neodlučan
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #5 : Studeni 06, 2008, 11:52:04 am »

...ja sam isto predlagala četvrtastu jer mi je to korisnije kad već pečem takve kore...ali mlada je htjela okruglu...i mislim da ću ako budem u mogučnosti s obzirom na veličinu, pomaknuti katove u jedan kraj tako da nebi bili u centru...vidjet ću...preveliko je to a posla ću imati preko glave..kako će to sve završiti čut će se... Cerim se
Evidentirano

mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #6 : Studeni 06, 2008, 11:58:11 am »

a fala bogu na ljudima koji vole drugima komplicirati život! A ipak mladoj treba ispuniti želju!! Namigujem
I tako će bolje izgledati nego da su jedna na drugoj u sredini!!
Nekeko mi se čini manje komplicirano raditi sa tvojom idejom!
Mislim da bi sa krugovima imala više za krpati!!
Ne znam možda nisam dobro shvatila Vesnu! Namigujem Namigujem Poljubac
« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2008, 12:19:41 pm mihy » Evidentirano
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #7 : Studeni 07, 2008, 11:34:43 am »

u svakom slucaju veliki posao samo napred napravi seme i nacrte  i polako ma bit ce sve ok  samo stalozeno i neka mozak radi 100 na sat  da se nesto ne zaboravi .ljubac zenskici
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #8 : Studeni 07, 2008, 11:46:33 am »

u svakom slucaju veliki posao samo napred napravi seme i nacrte  i polako ma bit ce sve ok  samo stalozeno i neka mozak radi 100 na sat  da se nesto ne zaboravi .ljubac zenskici
...pa pobogu vesna...znaš da sam ja u dobi kad mozak radi sto na sat...moram to iskoristiti dok još traje akcija Cerim se
Evidentirano

vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #9 : Studeni 07, 2008, 01:39:42 pm »

a jesi vrag i to poveliki  Sirast Sirast ljuabc
Evidentirano
KiNetov kuharski forum

Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP KiNetov kuharski forum | Powered by SMF 1.1.13. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!