KiNetov kuharski forum
Srpanj 24, 2017, 10:39:44 am *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Idejeee  (Posjeta: 11447 )
muffin
Član

« : Listopad 30, 2008, 04:26:39 pm »

Malo da otvorimo i ovaj topic , nekad mi ponestane ideja sta kuhat , bilo bi fino da se malo podsjetimo sta se danas  kuhalo, jucer lazanja danas Š?Š?Š?? Helppppp 
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #1 : Listopad 31, 2008, 02:20:58 pm »

...eh draga muffin, ja sam došla na ovu stranicu sad kad sam ručala...pa sam se sjela malo odmoriti od ručka čitajući novosti iz svijeta...iiiii vidim da muffun nezna što će kuhati.....

...ja sam danas izdinstala meso sa purećeg zabatka i napravila rižot, a za prilog zelenu salatu....jednostavno dobro i brzo...

...znam da bi danas po meni ostala gladna...ali eto bar sam ti rekla što sam kuhala...za sutra ću meso na roštilju i kuhano povrće (brokule)...i tako ti je uvijek kod mene nešto jednostavno...ja ti rijetko pravim neke punokuhajućeioduzimajućevremena obroke...često napravim i juhicu od  npr. brokule ili cvjetaće...ili poriluka...pa uz to napravim neko meso (najčešće piletina i puretina ) na naglo i napravim brdo zelene salate sa matovilcem i rikulom ili narezanom paprikom...ili naribam bijeli kupus za salatu...zatim često kuham slanutak...razne žitarice...pšenicu...to jednostavno skuham u slanoj vodi sa malo maslinovog ulja dodam mirodije i začine po ukusu i kad je kuhano još začinim uljem i sjeckanim peršinom...ili sjeckanim češnjakom...to jedemo žlicom kao guste juhe...često radim i tjesteninu sa šugom od pomidora  i zelenu salatu...to moji najviše vole...meso im je sa tjesteninom bljak... moji još vole lazanje...zatim znam kupiti zamrznute filete oslića pa ih radim na bianco sa krumpirom...juhice i lešo meso...ribice...lignjice...frigane i za prilog zelena salata i pura ili žganci kako hočeš ...kuhani u slanoj vodi sa maslinovim uljem....to mi je mljac...eto to je što mi je ovako brzinski palo na pamet...to su jela naše svakodnevne prehrane...brzo...ukusno...zdravo...i uz malo truda...
...znam ja i neke kompliciranije stvari skuhati kad mi se hoće...ali nisam ti baš za kuhanje...više za kolače...uostalom gdje bi mi bio kraj kad bi samo uz šporet stala...što slatko...što slano...mogla bi se prekvalificirati...ja sam ti inače onaj lijeniji tip...volim više odmarati i ljenčariti kad mi je vrijeme na raspolaganju...a pošto sam sa vremenom često kratka ne želim ga trošiti tamo gdje nije baš prijekopotrebno...

...ala sam te zasula...sad ovako puna kalorija...baš si mi dobro došla za čakulicu...odnosno monolog  Cerim se Cerim se
Evidentirano

...kad Nadalina muti jaja...
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #2 : Listopad 31, 2008, 04:07:59 pm »

ja sam danas frigala osliće, cijele i bez glave, a prilog salata od krumpira!
Jednostavno i brzo kako kaže pahuljica! Cerim se Cerim se
Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #3 : Listopad 31, 2008, 04:19:09 pm »

Hvala cure , i ja volim oslica ali ga tu kod mene nisam vidjela za kupit, ima druge ribe ali (hake) nema. I mozete si zamisliti da ovog ljeta dok sam bila tamo nisam jela oslica, drugi put. Hvala Pahuljice dala si mi par ideja, i ja volim jednostavno jer kad se radi puno radno vrijeme ne ostane puno vremena za kuhanje. Pozdrav Muffin
Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #4 : Listopad 31, 2008, 06:18:09 pm »

ja ti kupim ledove osliće!! ljepi su veliki komadi!!
Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #5 : Studeni 02, 2008, 11:59:47 pm »

Draga Mihy ja ti ovdje na zalost nemam Ledovih proizvoda Plač Muffin
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2008, 03:10:38 am muffin » Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #6 : Studeni 03, 2008, 07:59:40 pm »

O sorry! Neznam di živiš! Sigurno ima od nekih drugih firmi! Pokušaj pronaći!
Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #7 : Studeni 04, 2008, 05:16:35 pm »

Draga Mihy , ja sam ti jako daleko i  tu( hake)Oslic  nije izgleda popularan pa ga i ne prodaju , iako je to meni jedna od najdrazis riba(iz djetinjstva), ali tu ima drugih dobrih riba (halibut, haddock,salmon), pa mogu uvijek u receptu zamijenit, osli cu drugi put kad dojdem u kraj  Smješko Pozdrav Muffin!
Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #8 : Studeni 27, 2008, 03:25:57 am »

California rolls
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #9 : Studeni 27, 2008, 09:55:55 pm »

...uh to fino izgleda...a što su sastavni djelovi  Š?

...ja se baš nikad ne sjetim slikati što sam skuhala za ručak...al evo napisat ću što je danas bilo...imala sam "grah sikiraš"...to tako ovdje kod nas zovu...a nalik je kamenčićima...očistila, potopila u vodi preko noči i ujutro pristavila kuhati u posoljenu vodu sa malo maslinovog ulja...kad se skuhalo odvadila jednu šolju tekučine i isto toliko graha pa usitnila u kašu sa štapnim mikserom i sve vratila u lonac sa ostatkom graha...dodala malo čilija na vrhić noža i sušenih dalmatinskih travica jednu žličicu, vratila na vatru da pinkicu prokuha, i to je bilo za jesti žlicom...svi su činili ...mmmmm dobro li je ovo...
...drugi dio je bio kuhani buncek i nešto rebara...ono kao suho meso, al ne domaće nego kupovno...i salata od cikle, a za neke crne masline učinjene u soli zalivene sa malo maslinovog ulja....
...eto bar čitajte ako nema slike...

... Poljubac Poljubac
Evidentirano

...kad Nadalina muti jaja...
muffin
Član

« Odgovor #10 : Studeni 28, 2008, 05:15:32 pm »

Sastavni dijelovi su riza , avocado , shrimp(mislim da su to skampi) ispravite me ako grijesim, susena morska trava, Pozdrav Muffin!
Evidentirano
kadulja
Član

« Odgovor #11 : Studeni 28, 2008, 06:38:31 pm »

A jel to mozda suši.Meni se po izgledu i sastavu cini da je......ili je neka njegova verzija.Doduse nisam ga imala priliku probat ali vjerujem da je dobar..Svaka cast draga,fino si to napravila.

Dobar je po receptu i pahuljicin grah "sikiras".Pretpostavljam da je to slanutak.Ja obozavam jela koja se jedu zlicom...

Ja sam jucer kuhala fazol sa suhim mesom(kupovnim....suha rebra i suha koljenica.Ostalo meni i muzu i za danas,jos sam ispekla pecenice uz to i rucak  prva liga.Dici napravila snicele,rizu i salatu.
I to je to......
 Poljubac Poljubac :-
« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2008, 06:40:10 pm kadulja » Evidentirano
dalija
Senior Član

« Odgovor #12 : Studeni 29, 2008, 10:11:11 pm »

Muffin pozdrav tebi. Tamo gde si sad sigurno ima puno snijeeeega? Buš dolazila i u  zimi ili ne dolaziš tak često?
Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #13 : Studeni 30, 2008, 02:25:53 am »

Draga Kaduljo slicno je susiju ali susi je posebno pravljen sa sirovom ribom, ovo je malo drukcije i tu ga oni zovu California roll. Danas je na jelovniku domaca kobasica sa policama i kiselim zeljem..........                                Pozdrav i tebi Dalija  nemamo jos puno snijega ali sigurno da ce ga biti... zao mi je da se nismo vidjele ali stvarno nije bilo puno vremena previse obaveza a i nismo bili tamo cijelo vrijeme, nazalost nece me biti za jedno dvije godine mozda onda Pozdrav Muffin!
Evidentirano
Ljilja
Novi član
*

Profil WWW Email
« Odgovor #14 : Rujan 25, 2009, 02:07:30 am »

Danas sam smislila novo jelo, silom prilika, jer mi se ništa već viđeno nije kuvalo, a ruku na srce, nije mi se ni išlo u prodavnicu, čak ni po hleb:)
Sad imam problem da ga nazovem, pa vas molim da mi pomognete.
Sastojci:
1 veliki krompir
150 g makarona
3 žute paprike
2 glavice crnog luka
1 dl ljutog kečapa
Vegeta
biber
ulje

Priprema:

U vatrostalni sud usuti oko 1 dl ulja, pa dodati na kocke sečen krompir, makarone, isečenu papriku, krupno sečen luk, kečap, Vegetu i biber. Naliti vodom da ogrezne, pa peći u rerni oko 50 minuta. Zavisi od rerne, ali voda treba prilično da uvri, a saft da bude gušći.

Mom detetu se ovo neobično dopalo, pa me molila da joj to spremim i sutra. Uopšte mi ne pada na pamet kako bih to mogla da nazovem.
Evidentirano

Kad nešto želiš, naći ćeš način, kad nešto ne želiš naći ćeš razlog...
Natasa
Novi član
*

« Odgovor #15 : Kolovoz 20, 2010, 09:44:27 am »

mmm...baš je fino čitati vaše receptiće...i klopu koja se kuhala...vidim da nitko dugo nije ništa pisao...
e pa ja sam danas pronašla fine jednostavne recepte koje mislim isprobati...
a to je juhica od mrkve...nadam se da će bit ukusno...ili barem jestivo )))))...a pošto je petak
iza toga mislim servirati musaku od krumpira i lignji....jedino još ne znam kaj bi za desert nešto lagano
a njami...hm?
Evidentirano
KiNetov kuharski forum

Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP KiNetov kuharski forum | Powered by SMF 1.1.13. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!