KiNetov kuharski forum
Kolovoz 17, 2017, 09:17:45 pm *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: domace pecivo  (Posjeta: 17709 )
muffin
Član

« : Rujan 15, 2008, 05:52:55 am »

Evo jednog domaceg peciva na brzinu  :'(probam postaviti slike na ovaj forum ali nejde, pa bi molila naseg dragog administratora da mi objasni kako , unaprijed hvala Muffin
« Zadnja izmjena: Rujan 15, 2008, 08:14:50 pm muffin » Evidentirano
kkuhar
Administrator
Novi član

http://www.kkuhar.com/smf/Themes/default/images/ic

Profil WWW Email
« Odgovor #1 : Rujan 15, 2008, 10:44:34 pm »

Evo Muffin postavio sam objašnjenje kao staviti slike, pogledaj ovdje. Ako još nešto nije jasno ili misliš da bi dobro došlo ostalima molim te napiši. Pozdrav!
Evidentirano

KiNet
muffin
Član

« Odgovor #2 : Rujan 17, 2008, 05:39:44 am »

Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #3 : Rujan 17, 2008, 05:40:47 am »

Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #4 : Rujan 17, 2008, 05:44:11 am »

Cool uspijelo je ovaj put , mislim da je prosli put greska bila negdje drugdje jer isti postupak i sad je bilo OK. Hvala na odgovoru , uzet ce nam malo vremena dok se ne snademo i nademo na novom forumu. Pozdrav Muffin
Evidentirano
kkuhar
Administrator
Novi član

http://www.kkuhar.com/smf/Themes/default/images/ic

Profil WWW Email
« Odgovor #5 : Rujan 17, 2008, 08:07:34 am »

A recept?
Evidentirano

KiNet
muffin
Član

« Odgovor #6 : Rujan 17, 2008, 04:58:15 pm »

Izvinjavam se vec je bilo kasno jucer dok sam se snasla sa slikama , nema posebnog recepta to je recept od oka ali otprilike ide ovako , oko 1/2 litre mlake vode , jedan kvas , saku kukuruznog brasna (ne palente) mora biti brasno, 1/2 dcl ulja, krusno brasno koliko tijesto primi , kim po zelji (moji vole),zlicicu secera......u vodu stavimo kvasac sa secerom i dasak brasna , ostaviti oko 15 min da odstoji na toplom  , dodamo ostale sastojke , zamijesimo tijesto i ostavimo da odstoji na toplome oko 1/2 sata , formiramo kuglice po zelji , pospemo (palentom) ostavimo da odstoji 10 min i stavimo peci. Ops zaboravila sam zlicu soli ili po zelji.
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2008, 05:00:09 pm muffin » Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #7 : Rujan 17, 2008, 06:30:12 pm »

...draga muffin baš si me narajcala ovim pecivom...već ga čujem kako miriši....vani je ledeno ko sam vrag...pa baš zove da se pravi ovako nešto toplo da kuća zamiriše Poljubac
...odoh i ja potražiti sa čim ću razveseliti ukućane....
Evidentirano

...kad Nadalina muti jaja...
kadulja
Član

« Odgovor #8 : Rujan 17, 2008, 07:24:12 pm »

Draga muffin.....pecivo savršeno izgleda,pogotovo sa kukuruznim brašnom....baš po mom guštu.Izgleda da je ljetu došao kraj...i ovdje je jako hladno(imam debele bičve na nogama),dobro pahuljica govori, trebalo bi kuću ugrijat, a to znaći upalit pećicu i nešto ispeć za osladit brke.

Poljubac
--------------
Gušti su gušti
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #9 : Rujan 17, 2008, 11:07:08 pm »

...evo drage moje sa čim sam ja večeras razveselila moje drage i sebe  Osramoćen naravno...

SLANO PECIVO

-1 kg brašna
-1 kockica svježeg kvasca
-2 dl mlijeka
-1 jogurt
-1 čaša od jogurta ulja
-1 jušna žlica šećera
-1 jušna žlica soli
-mlake vode po potrebi

u mlijeku rastopiti kvasac sa malo šećera.
U brašno umiješati ostale sastojke (ja stavila pola čaše maslinovog ulja i pola čaše bijelog ulja), pa na kraju kvasac. Dodati mlake vode po potrebi dok se ne umijesi mekano tijesto. Ja sam sve radila mikserom - vilicama za tijesto, dok se nije pokupilo svo brašno iz zdjele. Poklopiti i pustiti da se dobro uzdigne. Premjesiti i uvaljati u valjak, razrezati ga na 6 djelova i svaki dio razvaljati u krug pa svaki grug razrezati na osam djelova, pa svaki trokutić zaviti od šire strane ka užoj u kiflicu. Padelo obložiti pek papirom, kiflice premazati rastopljenim maslacem i žutanjkom izmješanim sa malo mlijeka. Peći na 200*C oko 20-25 minuta.

Kiflice su fine sa svim vrstama narezaka...mi smo se satrali...a sad kad sam vam podarila recept ne preostaje vam nego da se i vi probate satrati sa ovim mekanim ukusnim pecivom.

Htjela sam slikati i poslati slike....ALI... sinov komp se najeo virusa pa je na oporavku...a kćerkin je prebukiran svim i svačim pa ne mogu niti slike sa aparata skinuti na njega...dakle ne preostaje mi nego kad se sve popravi i oporavi napraviti  novu turu i poslati slike.

POLJUBACA more za sve cure

evo prošli tjedan sam ponovila lekciju iz slanih kiflica i kao što obečah slikica je tu...
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2008, 09:24:28 pm pahuljica » Evidentirano

dalija
Senior Član

« Odgovor #10 : Rujan 27, 2008, 08:43:04 pm »

Drage moje neke sam uspjela naći a koje još nisam nadam se da budem, PUSA SVIMA. Dalija
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #11 : Listopad 14, 2008, 10:18:38 pm »

...htjela sam samo probuditi temu da vidite sliku mojih slanih kiflica koju sam naknadno stavila...

Cerim se hvala na pažnji  Cerim se
Evidentirano

kadulja
Član

« Odgovor #12 : Listopad 15, 2008, 02:10:12 pm »

Pahuljice dušo...ovo pecivo je super.Obožavam sve ove kifliće i sa nadjevom i bez njega,pogotovo kad su još topli........mmmm.......mljac......mljac...Izgledaju predivno.Moji doma najvise vole punjene sirom,ja imam jedan malo drugaciji recept....ali  kad su topli svi se tope u ustima.Ja sam uvijek ZA,kada su ovakva peciva u pitanju.
Cmokić Poljubac
Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #13 : Studeni 29, 2008, 09:45:24 pm »

cure!!! Kupila sam pekač kruha i treba mi dobar recept za kukuruzni kruh!
U knjižici sa pekačom ga nema!
jedna frendica je pokušala ispeći na neki svoj način al joj nije uspio!
Pa ako koja zna koji recept, pomozite!!!! Poljubac Poljubac Poljubac Poljubac Poljubac Š? Š? Š? Š? Š?
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #14 : Studeni 29, 2008, 09:57:52 pm »

...draga prošvrljaj po starom forumu...ja ti nisam baš pekačica kruhova, ali sam jednom dala jedan neisprobani recept za kukuruzni kruh, a naša draga Aida koja je nekad bila jako aktivna na forumu, a sad se na žalost više ne javlja, primjenila je taj receptić i unijela neke svoje preinake i rekla je da je bio divan...ja sad nemam baš vremena jer sam u big poslu, ali zato ti malo potraži i isprobaj ono što je već isprobano...ljubac...
Evidentirano

mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #15 : Studeni 30, 2008, 11:31:02 am »

oki doki!!!
Hvala!
Puseki! Poljubac Poljubac
Evidentirano
kadulja
Član

« Odgovor #16 : Veljača 05, 2009, 09:01:57 pm »

I kaze meni moj sin.....mogla bi napravit i nesto slano za promjenu....bas mi se jedu kiflici sa sirom i sezamom.I sta cu....udovoljila djetetu a i ostalima.

KIFLIĆI SA SIROM I SEZAMOM
« Zadnja izmjena: Veljača 06, 2009, 08:32:40 am kadulja » Evidentirano
didi
Član

« Odgovor #17 : Veljača 05, 2009, 10:27:46 pm »

Ajoooj,što ovo lijepo izgleda...zamamno,slasno...rado bi omastila brk... Namigujem
Evidentirano

didi
KiNetov kuharski forum

Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP KiNetov kuharski forum | Powered by SMF 1.1.13. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!