Novi KiNetov kuharski forum
Kolovoz 23, 2014, 05:32:30 am *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:

Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Ispis  
Autor Tema: Kaduljini kolači  (Posjeta: 29161 )
kadulja
Član

« Odgovor #40 : Prosinac 12, 2008, 01:30:58 pm »

Napisala sam u receptu da ih pecem na nizoj temperaturi.Pazi,imas dva recepta pod cokoladni medenjaci,potrazi onaj gdje pise kadulja-radila sam razlicite oblike..Cim pocnu lagano pucat po vrhu,vadis ih van,pustis da se malo ohlade(jer su mekani) pa ih stavljas na resetku.Brzo se stvrdnu.Ako ih prepeces bit ce tvrdi,zato su ovi medenjaci jako fini,jer dugo ostaju mekani.Ja ti bas ne gledam na sat sto se tice pecenja,znam svoju pecicu kako pece pa je to odokativno.Vecinu kolaca pecem na 170 stupnjeva,medenjake na 160.Prilagodi svojoj pecici i drzi se ovih gore uputstava pa neces falit.
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2009, 08:20:31 pm kadulja » Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #41 : Prosinac 12, 2008, 01:34:58 pm »

Ok hvala! Je to su baš tvoji!
Izvukla sam ih sa starog foruma!
Evidentirano
kadulja
Član

« Odgovor #42 : Prosinac 18, 2008, 11:32:22 am »

Radilo se punom parom....

« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2008, 11:37:07 am kadulja » Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #43 : Prosinac 18, 2008, 04:04:03 pm »

...stara moja ovo ti je ludilo...i ja bi ovakvu jednu kutijicu na poklon...gdje li samo pronađeš te kalupiće za kolače...preljepi su...ovi na darak i ovi ovalni...a ostali kolačići su mrak kao i uvijek...vridnice moja...

...ljubac...
Evidentirano

...kad Nadalina muti jaja...
muffin
Član

« Odgovor #44 : Prosinac 18, 2008, 04:26:18 pm »

prfektnoca , pedantno, preljepo,prekrasno Šokiran, stvarno zenska di najdes vremena .....ja muku mucim sa svojim vremenom ........znam, trebam jednu kadulju doma i sve bi bilo gotovo Cerim se puno pozdrava Muffin!
Evidentirano
vesna korica
Član

Profil Email
« Odgovor #45 : Prosinac 18, 2008, 11:14:30 pm »

Vrtim očima Vrtim očima Vrtim očima Vrtim očima Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Poljubac Poljubac Poljubac Poljubac Poljubac no coment
Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #46 : Prosinac 18, 2008, 11:38:07 pm »

UH, UH, UH, UH, UH................. Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran
I zbilja di nađeš te sve silne kalupčiće?Š?
Predivni su ti kolači!
Evidentirano
kadulja
Član

« Odgovor #47 : Prosinac 19, 2008, 09:35:18 am »

Nahvaliste me kao da je ovo nesto posebno.Vecinu ste imale priliku vidit,mozda u drugacijem ruhu.Neke kalupice kupim,neke mi djeca donesu ako idu negdje na put.Ja vise volim manje kalupice,tako da oni vec znaju sto ja hocu.

Zao mi je sto nije bas dobra pozadina na slici sa bijelim minjonima.Stavila sam ih na crni tanjur,zbog kontrasta ali zbog loseg slikanja i odsjaja od kosarica slika je ispala grozna.Malo sam je popravila tako sto sam je odrezala koliko se dalo(jer pozadina nije bila bas ugodna za oci....kad te nesto bode u oci...to ti je to).Drugi put ce biti bolje.Vidi se da mi fotoaparat bas i ne leži.

A sto se vremena tice, fora je u tome sto ja radim male kolicine...kada bih radila 10-tak kg i vise kolacica najvjerojatnije ih nebi stigla u potpunosti ovako ukrasit.Ako se slucajno desi u bliskoj buducnosti da se procuje za mene Š? pa zaredaju narudzbe onda cu trebat pomocnika Namigujem(zvat cu upomoc daliju...ona mi je najbliza..).Kad su kolacici u pitanju....ukrasavanje...onda mora biti po mome,tako da neznam dali bi mi itko htio biti pomocnik Cerim se
Moja mufffin bas bi mi bilo lijepo kod tebe.....usput bi naucila radit sa fondanom i onako lijepo pisat po tortama kao i ti.
 Poljubac
Pusica za moje drage zenskice.
« Zadnja izmjena: Prosinac 19, 2008, 09:42:32 am kadulja » Evidentirano
dalija
Senior Član

« Odgovor #48 : Prosinac 19, 2008, 04:24:16 pm »

Lijepo da misliš na mene ja prihvaćam poziv za suradnju. Pekla sam tvoje medenjake. Okus divan, ali glazura koma. Nejde mi baš. Glazura debela, cijedi se nema gde primitii mislim  si Kaduljice draga dojdi i dokaži dase to more. Tvoji kolači su kao i obično prekrasni. Pusa. Daj još neki savjetić.
Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #49 : Prosinac 19, 2008, 05:07:58 pm »

znas da si mi uvijek dobrodosla ....pogotovo ako volis zimu -28, trenutno dnevna najvislja -22, toliko za sad kad stignem stavljam par svojih slicica, i poslje bozica  cu imati jedno 10 dana slobodno pa mozda se najde i vremena za prevesti koji receptic Pozdrav sa sjevernog pola HOHOHO Muffin
Evidentirano
kadulja
Član

« Odgovor #50 : Prosinac 19, 2008, 07:44:47 pm »

Draga....neznam sta si stavila u cokoladu.Probaj sa cistom cokoladom ili stavi malo ulja.Mora se malo prohladit na nekih 30-31 stupanj.Ne smije biti rijetka kada glaziras,tako da se u principu odmah stisne,pa ne curi .Umoci medenjake samo do 2/3 u cokoladu,bit ce ti lakse...ja ih ne umacem citave u glazuru kao npr.bijele minjone.Jos nesto jako je vazna kvaliteta cokolade.Radije kupi kvalitetnu cokoladu...ona je skuplja ,ali je i bolja za ove stvari.Najbolje je da ugrijes vodu u tecici na 45 stupnjeva,maknes sa stednjaka.U drugu posudu nasjeckaj cokoladu na sto manje i otprilike jednake komadice....mozes je i na dasci nozem sitno isjeckat.Stavi tu posudu u onu sa vodom i pusti da se lagano cokolada otopi.Stavi zlicicu ulja ako nisi sigurna ali ne vise da ti ne bude rijetka.Stalno mijesaj i kad se ohladi na gornju temperaturu umaci keksice.Trebas pazit  i da se za vrijeme glaziranja cokolada previse ne ohladi jer ce ostat na njoj sivi tragovi kad se ohladi na kolacicima.U tom slucaju je opet stavis malo u vodu.Ja drzim stalno termometar u njoj.Ovo je najjednostavniji nacin.Sve drugo je kompliciranije.Nadam se da sam pomogla.Pokusaj pa mi javi.
 Poljubac

Draga muffin je da je zima ali se u tom slucaju valjda ne ide u setnju,vec se stoji doma i radi sve ono sta inace nebi radio kad je lijepo vrijeme ....u tom slucaju je pozeljno iskoristit sunce i uzivat u njemu.Bas bi nam bilo lijepo,ja ka prava dalmosica obozavam kada pada snijeg,priroda mi je u tom slucaju posebno draga......sve je bijelo...sve je bijelo...grad i selo....polje gaj....Eto postala sam sentimentalna.Dobro na -28 je poledica....to bas ne volim,a ne volim ni usporkan snijeg...bljuzgu.Zasto si tako dalekooooo.
 Poljubac
Evidentirano
muffin
Član

« Odgovor #51 : Prosinac 20, 2008, 04:41:35 pm »

Evo trenutno -32 , sve bolje i bolje  Cool ,hohoho
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #52 : Prosinac 22, 2008, 04:10:57 pm »

...uuuuu draga muffin...to je za nas "bezsnjegce" pravo uzbuđenje...i ja bi doskočila zajedno sa kaduljom...tek malkice, da osjetim što je to "zima" Cerim se
Evidentirano

kadulja
Član

« Odgovor #53 : Prosinac 24, 2008, 08:00:21 am »

Pocastite se.........cujemo se iza praznika Poljubac Poljubac

VATRENE PRALINE NA POSTOLJU OD COKOLADE
« Zadnja izmjena: Svibanj 31, 2010, 09:55:12 am kadulja » Evidentirano
dalija
Senior Član

« Odgovor #54 : Prosinac 26, 2008, 10:21:03 pm »

PIRAMIDE- ČISTI PROMAŠAJ. NEKAJ DELAM KRIVO.
Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #55 : Prosinac 27, 2008, 10:39:08 pm »

Ajme meni šta je ovo?Š?
Izgleda PREDIVNOOOOOOO!!!
Ipak (nažalost) nisam radila medenjake jer sam i ovako imala previše posla tako da ih nisam uspjela isprobati!
Ali oću sigurno! Ipak ne mora se čekati Božić!!! Jel tako draga?Š? PUSEKI Poljubac Poljubac Poljubac Poljubac
Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #56 : Prosinac 28, 2008, 12:01:10 am »

od čega su ti oni poklončići rađeni???
Evidentirano
pahuljica
Član

« Odgovor #57 : Prosinac 28, 2008, 07:45:39 pm »

....umjetnica nas je ponovo iznenadila....i odmaglila  Poljubac Poljubac
Evidentirano

kadulja
Član

« Odgovor #58 : Siječanj 13, 2009, 08:25:36 pm »

Najprije odgovor za daliju   u vezi piramida.Neznam sta ti ne ide...dali tijesto ili ih tesko vadis iz kalupa.
Pokusaj ovako.Radi sve po receptu...znaci 30 dag oraha i 20 dag mljevenog keksa.Dodatnih 5 dag keksa stavi po potrebi.Ovisi o velicini jaja-bjelanci.Znaci..ako ti se puno lijepi dodaj jos keksa ili oraha.Ostali sastojci su po receptu.Kad napravis kuglice ostavi ih malo u frizider da se cokolada stisne ...probaj prstima...smjesa ne smije biti premekana a i ne pretvrda..kao za kosnice.
Da bi ti bolje uspjelo kekse samelji na masinu za orahe i jos ih malo smiksaj u mlincu za kavu.Tako ce ti tijesto biti puno bolje(ne ostanu komadici keksa) i lakse ce ti ispadat iz kalupa.Mlijeko malo zagrij tek toliko da u njemu mozes otopiti tamnu cokoladu...dodaj hladno u smjesu oraha i keksa.Kad kuglicu stavis u kalup napravi kuhacom rupu u sredini i onda prstom prosiri rupu tako da ti ostanu malo deblji krajevi a stranice budu malo tanje.Malo vise strpljenja treba za njih i malo duze lupkati sa svakim krajem posebno.Probaj  radit sa pola doze.Ako ti idu kosnice moralo bi i ovo.A ako ti opet ne budu lijepo ispadale ,stavi smjesu u kalup za kosnice...steta je tijesto bacit.Nadam se da sam ti pomogla.Ja sam ih danas radila,sutra cu ih filovat kad mi se lijepo osuse .

Mihy......pokloncici i oni ovalni su ustvari bijeli minjoni...tijesto je sa bijelim bajamama i kremom od ljesnjaka.Kad uhvatim vremena stavit cu recept ispod slike.A one kosarice gore su Vatrene praline na postolju od cokolade.
Sto se tice medenjaka,nema veze sto ih nisi radila za Bozic,znam ja da ces iskoristit ove hladne dane i napravit ih.Kod nas temperatura -12,ali jos uvijek daleko od muffinine zime i -32.

Za pahuljicu..."umjetnica" odmaglila,ostavila trag za sobom i vratila se ...naravno.
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2009, 09:12:27 pm kadulja » Evidentirano
mihy
Član

Profil Email
« Odgovor #59 : Siječanj 13, 2009, 09:48:38 pm »

E super az recepte, jedva ih čekam jer kolačići izgledaju predivno!!
mislim da ću za svoj ročkas (uskoro) raditi onu tvoju "Petrinu tortu" jer mi izgleda jako primamljivo za kušati!!!
Volila bi svoje babce oboriti sa nogu sa nečim novim!!
Ajde te vi svi k nama na more, jer je ovdje dosta toplo! Jučer i danas sam šetala u laganoj jaknici!!! Cerim se Poljubac Poljubac
Evidentirano
Novi KiNetov kuharski forum

Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Novi KiNetov kuharski forum | Powered by SMF 1.1.13. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!